Proč a jak jet na dřeň?

Najít vhodného dárce kostní dřeně je při léčbě leukémie klíčové. Bohužel, každý 4. pacient správného dárce nenajde. Co když to budeš právě ty, kdo může zachránit lidský život?

My se nevzdáváme.
Společně s vámi totiž už posedmé JEDEME AŽ NA DŘEŇ

 

Stačí nám pár minut vašeho času, ale to nejdůležitější je vaše odhodlání. Chuť stát se tím či tou, jež může někomu rozhodnout závod o přežití. Zařídit výhru časovky, v níž jde doslova o každou minutu.

Jdete do toho? Chcete věnovat naději na návrat na trať života? Stačí nás najít na některé z akcí, jejichž jsme letos součástí!

Budete naším spolujezdcem? Pomůžete někoho zachránit od předčasného finiše?

Halodovi

nemoc je připravila o maminku

Život někdy není fér. Mladá rodina z Polešovic přišla ranou osudu o maminku, pro kterou se nenašel vhodný dárce. Nemoc si zkrátka nevybírá a právě díky příběhu Barbory Halodové jsme založili projekt Jedu na dřeň! Společně dokážeme stále častěji zlou nemoc porážet.

Dennis Urc

pacient

Nikdy nevíte kdy se může taková věc přihodit někomu z vašich blízkých nebo dokonce vám samotným. Přitom na tom nic není, odběr krve a hotovo. Pak se vám možná ozvou, že jste s někým shodný. Podle mě, ten pocit z dobrého skutku, že někomu můžete zachránit život, musí být pěkný. Prosím nebuďte lhostejní.

Martin Šidlík

dárce

Martin se nechal zapsat do registru dárců v roce 2015 při Barum rally. „Zastavil jsem se u stánku Jedu na dřeň a už to bylo. Když mi zavolali z registru, trochu mě to rozhodilo. Ale šel jsem do toho. A nelituju. Když jsem dnes viděl Káju, který je úplně zdravý, byl jsem dojatý,“ řekl automechanik a nadšený muzikant.

Václav Soudil /†28

lékař, který podlehl leukémii

V životě jsem překonal řadu překážek, ale jedna se mi stala osudnou – akutní leukémie. Dárce kostní dřeně jsem našel až v USA. Bohužel hledání v mezinárodních registrech a doba transportu dřeně byla tak dlouhá, že jsem promeškal vhodné období k transplantaci. I když jsem sám jako vystudovaný lékař věděl, že vedu téměř nemožný boj, dobrovolně jsem ještě 2 transplantace, sérii chemoterapií a ozařování podstoupil. Marně. Dnes už si jen přeji, aby ostatní nemocní měli více štěstí než já a svého dárce našli včas.

David Vérosta

vyléčený pacient

Svůj šťastný život jsem vedl jako sportovec, nekuřák až do mých 27. narozenin, kdy mně byla diagnostikována leukémie. Prvotní zjištění je docela tvrdé. Léčba není lehká a bez psychické odolnosti je nemožná. Svůj boj jsem prozatím vyhrál, díky dárci z Plzeňska, kterému jsem a budu nadosmrti vděčný.

Karel Špaček

dárce kostní dřeně

Hrdina, to je někdo, kdo zachrání třeba děti z hořícího domu. Já jsem jen daroval kostní dřeň a bylo štěstí, že jsem našel uplatnění jako dárce.“ Jeho dárcovství vrátilo zpět do života Janu Vršeckou z Prahy, které se v 17 letech objevila aplastická anémie, na kterou je jediným lékem transplantace kostní dřeně. Díky dárci z Otrokovic a rychlé transplantaci tak Jana přežila a dnes pracuje v soukromém zdravotnickém zařízení

Dan Malý

vyléčený pacient

Nejdřív jsem si myslel, že mám chřipku. Jenže neodcházela. Stupňovaly se mi teploty, na pohotovosti mi dali antibiotika. Ta nezabírala. Nejedl jsem, krvácel z nosu, nakonec mě odvezli do nemocnice a tam si mě už nechali. Po třech měsících se naštěstí našel dárce a díky úspěšné transplantaci se podařilo leukémii definitivně knokautovat!

Kateřina Kunderová

vyléčená pacientka

Když byl Kačence jeden rok, velice těžce onemocněla. Diagnóza zněla − absolutní ztráta imunity! Její život visel na vlásku… K záchraně potřebovala nezbytně transplantaci kostní dřeně. Vhodnou dárkyni pro Kačenku našli lékaři prostřednictvím Českého národního registru dárců dřeně. Holčička se po několika měsících uzdravila a dohnala i své vrstevníky. Dnes už chodí do školy, dobře se učí a svým rodičům dělá jen a jen radost!

Jitka Danielová

vyléčená pacientka

Jitka si v životě prožila své! Stačilo málo a už by se o ní mluvilo jen v čase minulém… Před lety jí začala náhle selhávat krvetvorba, což vážně není žádná banalita! Zachránit život jí mohla pouze transplantace kostní dřeně. Vhodného dárce dřeně pro ni lékaři našli prostřednictvím Českého národního registru dárců dřeně. Přestože její léčení nebylo jednoduché, je dnes Jitka zcela zdravá. Opět sportuje a dokonce se stala pyšnou maminkou dvou krásných holčiček!